15 / 100

robotik kodlama egitici egitimi online online egitici egitimleri tuzder 1445 48 B

ROBOTİK KODLAMA NEDİR?

Robotik: Elektronik devreler yardımı ile kodlama dilleri kullanılarak ihtiyaç duyulan yönde komut verme işlemidir. Makine kontrol sistemi, bilgisayar gibi birçok alanda hayatımızın kolaylaştırmakta olanak sağlamaktadır.

NEDEN ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİNE İHTİYAÇ VAR?

Her geçen gün hızla gelişen teknoloji ile bir ihtiyaç haline gelen  algoritmik düşünme ve robotik kodlama becerilerini, STEAM ve MAKER da dahil hepsini aynı eğitimde bir araya getirerek; okul öncesi yaş grubu ile iletişim halinde olup onları yetiştiren, eğiten, gelişimlerinde rol oynayan eğitmen, öğretmen, ebeveyn ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen yetişkinleri nitelikli bir eğitimle donatarak çocuklarımızı; üreten, sorgulayan, problem çözme becerileri gelişmiş bilinçli bir nesil olarak geleceğe hazırlamaktır.

Okul öncesi yaş grubunu 21. Yüzyıl becerileriyle donatmaktır. Küçük ellerin temel kazanımlarını edinmeleri için sahip olmaları gereken kazanımları onlara sunmaktır. Bu hedefleri görev edinen eğitmen adaylarını yetiştirmek bizim başlıca görevlerimizin arasındadır.

EĞİTİME KATILAN KİŞİYE HANGİ KATKILARI SAĞLAR?

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve üretim odaklı teknolojilere de aynı oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacın farkındalığında olan ülkeler eğitim sistemlerine erken yaşta çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitimlere yer açmaktadırlar. Çocuklar erken yaşta kodlama ve temel düzeyde robotik alanlarda bilgisi sahibi olmaktadırlar. Analitik düşünme gibi 21. Yüzyıl becerilerini kazandırmaya fayda sağlayan Robotik Kodlama, günümüzde son zamanların en popüler eğitim modellerinden biri haline gelmeye başlamıştır. Okul öncesi eğitim açısından baktığımızda Robotik Kodlama ile çocuklar algoritmik problemler çözebilen, mantıksal ve sıralı düşünerek olayları gerçekçi örüntüleyebilen, 21. Yüzyıl becerileri ile donanımlanmış bireyler olarak yetişmektedir.

EĞİTİM SONUNDA, EĞİTİM ALAN KİŞİLERDE;

  • Bilişim Teknolojileri ve Teknoloji Tasarım derslerini daha aktif bir şekilde yapabilir,
  • Eğitim sonunda Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açabilir,
  • Özel okul, anaokulu ve kreşler ile eğitim faaliyetleri sunan özel kurumlarda eğitmen olarak görev alabilir,
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okul öncesiyle ilgili alanlarında ders dışı eğitim verebilir,

KİMLER KATILABİLİR

Okul öncesi öğretmenleri ,çocuk gelişimi uzmanları, kreş ve gündüz bakımevi eğitmenleri,  üniversite öğrencileri ve alana ilgi duyan herkes.

EĞİTİM DETAYLARI:

EĞİTİM ORTAMI: Zoom Meeting Programı (Kişiye özel link yollanacaktır)

EĞİTİM SÜRESİ:  2 Gün 10:00 – 16:45 arası

EĞİTİM MATERYALİ: Bir takım eğitim notları verilecektir.  (PDF olarak)

SERTİFİKA: Eğitici eğitim sertifikası verilecektir.

Kayıt için tıklayınız.

NOTLAR:

*Kesin kayıt için ödeme yapılmalıdır.

**Ödeme yaparken açıklama kısmına “İSİM SOYİSİM ve ROBOTİK” metinlerini eklemeniz gerekmektedir.

***Ödeme yapmadan önce varsa indirim kuponunuzu kullanmalısınız, indirim kuponları; anlaşmalı kurum personellerine (İndirim oranını kurumlarından öğreneceklerdir), daha önce farklı bir eğitici eğitim katılmış kişilere (%15), atölyeye katılmış velilere (%15) ve hediye kuponu kazanmış kişilere (alış veriş sonrası kazananlar, sosyal medya kampanyasında kazananlar vs) uygulanacak ve indirim kuponları tek kullanımlık şifre olarak kendilerine tanılanacaktır.

****Ödeme sisteminden tarafınıza iletilecek ödeme dekontunu saklamayı unutmayınız.

*****Ödeme sisteminden kaynaklı olumsuzluklar sebebi ile mağduriyet yaşamamınız için ödemenizin alındığını ve kesin kaydınızın oluşturulduğunu [email protected] mail adresiyle yazışarak teyit almanız faydanıza olacaktır.

*****TÜZDER, eğitim içeriği, eğitmen, platform ve tarihleri değiştirme hakkını saklı tutar, bu konuda kursiyerler herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. (Kesin kayıt yaptıranlara önceden haber eder ancak kesin kayıt için eğitim ödemesi yapmayanlara herhangi bir bildirimde bulunmaz.)

EĞİTİM AKIŞ TABLOSU

Süre Konu Başlığı Tam Gün Eğitimi
2 Gün 10:00-16:45
45 dk Robotik ve Kodlama -21.Yüzyıl Becerileri-Kazanımlar 1. Gün-10:00-10:45
45 dk STEM Eğitiminde Robotik Kodlamanın Yeri ve Önemi 1. Gün-11:00-11:45
45 dk Okul Öncesi Adım Adım Algoritma-Şakuli,Numbers,Colours Setlerin Uygulamaları-Müfredat içerikli Cooordinate ve Algorithm Kitapları Etkinlik Uygulamaları 1. Gün-12:00-12:45
45 dk Scratch 3.0 -Scratch Jr ile Kodlama-code.org Sitesi Okul Öncesi Uygulamalar 1. Gün-14:00-14:45
45 dk Lego Robotik Setler -Başlangıç: Animals Set -Mekanik Tasarım Etkinlikleri 1. Gün-15:00-15:45
45 dk Dinosaurs Set-STEM Mantığıyla Dinazorların familyalarını tanıyarak istenilen dinazor çeşidinin tasarlanması-
Örnek: T-REX Dinazor Yapımı
1. Gün-16:00-16:45
45 dk Mekatronik Terimler-Motor Çeşitleri-DC Motorlu Uygulamalar 2. Gün-10:00-10:45
45 dk Mechanic ve Vehicles Setler- Helicopter ve Don-Kişot Mekanik Tasarım Etkinlği 2. Gün-11:00-11:45
45 dk STEM Etkinlikleri- Hazırlanmış Etkinlik Havuzu Uygulamalar 2. Gün-12:00-12:45
45 dk Temel Elektronik Dersi: Elektronik Setler-Educational Kit Set Uygulamalar 2. Gün-14:00-14:45
45 dk Funny Elektronik Kit Set, Electronic Bricks Set, Dazzle Colours Electronic Set, Solar Car Electronic Set Elektronik Devre Uygulamaları 2. Gün-15:00-15:45
45 dk Okul Öncesi 4,5,6 Yaş Grupları için ayrı ayrı hazırlanmış Müfredat Çalışması-Etkinlik Havuzu Kullanımı Detaylı Anlatım-Soru-Cevap 2. Gün-16:00-16:45