54 / 100

Üstün  Zekalı Çocuklarda Danışmanlık

Üstün zekâlı çocuklar; toplum ve eğitim hayatında pek çok problemle karşı karşıya kalabilmektedir. Özellikle okul ortamında anlaşılamayan bu çocuklar; öğretmenleri tarafından ‘‘Dikkat eksikliği var, ilgisiz, asosyal..’’ vb. ifadelerle etiketlemelere maruz kalmaları sebebiyle okul hayatları bir fobiye dönüşebilmektedir.

Üstün zekalı çocukların yaşadıkları dezavantajları ve ebeveynler ile iletişim noktasında yaşadıkları gerginlikleri en aza indirgemek, çatışmalara etkin müdahale edebilmek adına danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Bu dönemde karşılaşılan problemlerde psikolojik destek almak hem çocuğun ruh sağlığını hem de ailenin diğer bireyleri ile olan çatışma evresini sağlıklı hale getirebilme açısından oldukça önemlidir. Danışmanlık desteğinin yanında aile bireylerinin de sürece dahil edilmesi ile bu dönemin sağlıklı aşılması sağlanabiliyor.

Bu sayede hem çocuğunuzun eğitim hayatını hem de sosyal hayatını daha iyi tanıma fırsatı elde etmiş olacaksınız. TÜZDER olarak uzman psikolog kadromuzla, danışanlarımıza sağladığımız kişiye özgü danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.