Türkiye’nin değerleri olan öğrencilerimize özgün ve farklı eğitim donanımları sunulabilmesi için öncelikle farklı eğitimciler yetiştirilmelidir.

TÜZDER, sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenler, okul öncesi öğretmenleri, branş öğretmenleri, meslek öğretmenleri başta olmak üzere tüm eğitimcilere, psikolog, pedagog, sosyolog ve felsefe grubu mezunlarına; çocuk gelişimi mezunlarına ve alana ilgi duyan herkese açık olmak üzere eğitimler düzenlemektedir.

TÜZDER eğitimleri 20, 26, 40 saatlik periyotlarla düzenlenir. TÜZDER’in alanında uzman eğitmenleri, akademisyenler ve bilim adamları aracılığıyla düzenlenen eğitimlerin sonunda katılımcılar sertifika almaya hak kazanırlar. Eğitici eğitimlerine katılan tüm eğitmen adayları, sertifikaları ile devlet kurumlarında ve özel kurumlarda prestij elde ederler ve TÜZDER ayrıcalığını yaşarlar.

Eğitimler, TÜZDER genel merkezinde ya da TÜZDER’in paydaş kurumlarında düzenlenir. Yeterli sayıda talep olması durumunda İstanbul dışındaki şehirlerde de eğitimler verilmektedir. Eğitimler TÜZDER’in web sitesinden, facebook ve twitter sayfalarından takip edilebilir. TÜZDER eğitici eğitimleri ücretlidir.