7 / 100
karakter danismanlik

Karakter ve Kariyer Odaklı Psikolojik ve Pedagojik Danışmanlık

Mutlu ve başarılı çocuk, erken karakter ve kariyer farkındalığı ile olur. Bireyin sağlıklı karakter ve kariyer gelişimi, kişinin kendini tanımasındaki bilgisine ve ebeveynin çocuğunu tanıma isteği ile doğrudan alakalıdır.

Karakter ve Kariyer Odaklı Psikolojik ve Pedagojik Danışmanlıkta öncelikle çocuğun doğası keşfedilir, mevcut problem belirlenir ve problemin çözümüne yönelik danışmanlık hizmeti sunulur. Bütün bu süreç içerisinde mizaç odaklı bir yol haritası çizilir. Çocuk veya genç, hem kendinin ve potansiyellerinin farkına varır hem de bu farkındalık ışığında değişme ve iyileşme yolunda önemli adımlar atar.

Ayrıca tüm anne babaların çocukların sağlıklı karakter ve kariyer gelişimi için onlara nasıl yaklaşmaları gerektiğini bilen bir ebeveyn olmalarına katkı sağlar. Çocukların sağlıklı birer kişilik geliştirmelerinin de ailelerin çok önemli bir sorumluluğu vardır. Bu nedenle anne ve babalara çocuklarının yaşamı boyunca yardımcı olmalarını sağlayabilecek ve çocuklarının sağlıklı bir karakter ve kariyer geliştirmelerine destek olacak pratik, işe yarar ve bilimsel uygulamalarla destek verilmektedir.

Başvuru Formu