Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

2012 – 2013 yılında kendileriyle çok başarılı bir çalışma olan “Enderun Projesi”ni yürüttüğümüz Boğazhisar Eğitim Kurumları ile 2013 – 2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda yeni bir çalışma yaptık. “TÜZDER, Yüzümüzü Güldürecek 100 Çocuk Arıyor” sloganıyla başlatılan bu projede, 100 adet üstün zekalı çocuğa Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda burslu okuma imkanı sağladık. Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda özel ve zenginleştirilmiş bir müfredat ve atölye çalışmalarıyla desteklenen öğrencilerimiz, kademelerinden mezun olana kadar burslu okuma imkânı buldular.

TÜZDER tarafından yapılan bireysel değerlendirmeler neticesinde ailelere; çocuklarının gelişim alanları, gözlemlenen durumları ve eğitsel anlamda tavsiyeler, uzmanlar tarafından aktarıldı. Bireysel değerlendirmesi yapılan her bir çocuk için detaylı rapor veliye verildi. Yapılan değerlendirme ve komisyon kararları neticesinde desteklenmeye hak kazanmış çocuklar açıklandı ve böylece çok sayıda çocuğumuza ulaşılmış oldu.

Üstün zekâlı ve dahi çocukların zamanında fark edilememesi ve en uygun eğitimin sağlanamaması gibi sorunlar nedeniyle bu yeteneklerin toplumumuz için kayıp olacağını her zaman vurgulayan TÜZDER, “Yüzümüzü Güldürecek 100 Çocuk” projesiyle ülkemizin değerlerini keşfetmeye devam etmiştir.