14 / 100
Sınırlı Kontenjan
Kayıt için Acele Edin
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn

ATÖLYE
PROGRAMLARIMIZIN
TEMEL AMACI;

 • Öğrencilerimizi kendisi gibi düşünebilen, belirli alanlara ilgi duyabilen öğrencilere yönelik aynı sınıf ortamını sunabilmektir.
 • Yetenek, beceri alanlarına yönelik yapılan gözlemlerle daha doğru bir şekilde eğitim hayatını sürdürmelerini sağlamaktır.
 • Zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimlerini desteklemektir.

BİLİM GEÇİDİ
ATÖLYESİ

Bilim Geçidi Atölyesi, öğrencinin yeni kavram, prensip ve yasaları kendi yaptığı deneylerle buluş esasına göre öğrendiği bir eğitim ortamıdır. Laboratuvarda çocuklar sadece öğrenmez. Yaşar aynı zamanda. Bilim Geçidi Atölyesinde çocuklarımıza fen bilimlerini yaşatmayı hedefliyoruz. Bilim Geçidi Atölyesinde, öğrencilerin bilimle ilgili etkinliklere katılmalarına imkân sağlıyor ve bilimsel yöntemi tanımalarını hedefliyoruz. Çocuklarımız, ihtiyacımız olan bilgiyi yaşayarak öğrenme fırsatı buluyor, hayatı daha doğru kavrıyor, gözlemliyor, analiz ve sentez yapıyor.

ROBOTİK KODLAMA
VE YAZILIM ATÖLYESİ

Elektronik, fizik, mühendislik ve teknolojinin ortak noktasıdır. Elektrik devrelerinin doğru tasarımlanması ve doğru kontrol edilmesiyle ilgilenen bu bilim, bir atölye olarak öğrencilerimize yaşadıkları çağı daha doğru anlatmak için düşünülmüştür. Çocuklarımız bu atölye sayesinde motor, elektrik aksamı, elektrikle çalışan düzenekler, sensörler gibi elektronikle ilgili alanlarda bilgi ve donanım kazanırlar. Temel teorik bilgilerin yanı sıra deneysel ve pratik bir ortam oluşturan Elektronik Atölyesi, çocuklarımıza elektroniğe dair yaşam becerisi edinme imkânı sağlar. Atölyenin bir diğer faaliyet alanı da çocuklarımızı Robotik Atölyesi’ne hazırlamaktır. Robotlar dünyasına giriş yapmamızı sağlayan bu atölyede her öğrencimize içerisinde sensörler, motorlar, özel devreler ve parçaların olduğu bir kit verilir. Robotik atölyemizde öğrencilerimiz robot nedir, robotlar nasıl çalışır, sensörler(algılayıcı)ne işe yarar, hız/güç gibi birçok konuda bilgi sahibi olurlar. Çocukların mekanik ve robotik alanlarına dair bilgilerini ve becerilerini geliştirebilecekleri ve problem çözme becerilerini kullanabilecekleri “Robotik Atölyesi” teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve onlarla ilgili fikir sahibi olunabilmesi adına çok önemlidir.

AKLIMI
OYNATIYORUM
ATÖLYESİ

Öğrencilerimize kendi potansiyellerini göstermek, aklın sınırlarını genişletmek ve bir problem için özgün çözüm yolları bulmalarını sağlamak, düşünmenin boyutlarını öğretmek ve geliştirmek bu atölyenin ana maksadıdır. Aklımı Oynatıyorum Atölyesi düşünceyi sistematize eden bir eğitim faaliyetidir. Bu atölyede geleceğin yöneticileri olan çocuklarımızın stratejik düşünme, mantık yürütme, problem çözme, uzamsal algı becerilerine katkı sağlanmakta, stratejik
düşünme, mantık yürütme, problem çözme, uzamsal algı becerileri ile bileşenleri doğru ilişkilendirebilmek ve sonuca ulaşmak için günlük faaliyetlerinin her adımında kullanabilecekleri bir bakış açısı kazandırılmaktadır. Bilgiyi, düşünceyi ve hayali doğru şekilde organize etmek, bu atölyenin temel kazanımıdır.

HAYAL TASARIM
ATÖLYESİ

Öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine destek olmak, ince ve kaba motor becerilerini geliştirmesi hedeflenmektedir. Bu atölyede var olan el işi beceri potansiyellerini hem keşfedebilecek hem de bunları geliştirebilecek ortam sağlanacaktır.

UZAYI
KEŞFEDİYORUM
ATÖLYESİ:

Nötron yıldızları, yıldız oluşum bölgeleri, gökadalar, kara delikler, beyaz cüceler, cüce gezegenler, asteroitler, süpernova patlamaları, çift yıldızlar, öte gezegenler… Tüm bu kelimelerin cevaplandırıldığı en derin galaksilerdeki olayların gözlemlene bildiği bir sınıf ortamı. Ancak ışık ılıyla ölçebileceğimiz kadar uzakta olan bu gök
cisimlerinin çoğu devasa boyutlara sahip, bazılarının boyutu bile yok. Uzayı ve tüm uzayın bilinmeyenlerini öğrenilebileceğimiz astronomi sınıfı öğrencilerimizin evreni keşfettiği bir ortamdır. Öğrenciler atölye çalışmalarında öğrendikleri bilgiler eşliğinde planetaryumda güneş sistemine eşsiz bir yolculuk yapıyorlar.

DUYGULARIM
ATÖLYESİ:

Öğrencilerin duygusal ve sosyal gelişimini destekleyen, duygu, düşünce ve davranışlarını tanımasını, kontrol etmesini, zorluklar ve olumsuzluklar karşısında doğru karar vermesini ve sosyal hayata dair uyum sorunlarının üstesinden gelmesini sağlayacak bir atölyedir.

DEĞERLERİM
ATÖLYESİ:

Manevi değerlerle yoğrulmuş, dünya ölçeğinde; stratejik düşünebilen, problem çözme becerileri yüksek, problemin değil çözümün bir parçası olabilen, planlama ve zamanlama odaklı, birlikte hareket eden ve zamanı verimli kullanabilen, performansı yüksek becerileri destekleyici ve geliştirici bir atölyedir.

PROGRAM
HAKKINDA;

Eğitim Mekanı: TÜZDER Dahi Park – Çekmeköy İsabet Okulları

Eğitim Tarihi: 06 Kasım – 22 Ocak

Eğitim Saatleri: Öğleden Önce
(09:30-12:20) veya Öğleden
Sonra (13:30-16:20)

Eğitim Günü: Cumartesi

Aile eğitim seminerleri düzenlenecektir.

Çekmeköy Dahi Park Atölye Eğitim Ücretlendirmesi

Fiyat: 2.470,00 TL’dir.

Kaparo: 200,00 TL’dir.

Kredi Kartına 6 taksit imkanı mevcuttur. (Garanti-QNB-Ziraat Combo)

Uygulanacak indirimler:

 • Erken kayıt indirimi %10’dur.
 • Kardeş İndirimi %10’dur.
 • Peşin veya K.Karta tek çekim indirimi %5’tir.
 • BBT indirimi %10’dur.
 • Atölye devamlılığı indirimi %20’dir.
 • Toplamda uygulanacak maksimum indirim %20’dir.

Not 1: Ücretlendirmeye, tüm eğitim giderleri, eğitim setleri, aile seminerleri ve raporlar dahildir.
Not 2: Resmi tatil günlerine denk gelen eğitim günleri telafi edilecektir.
Not 3: Erken kayıt indiriminden yararlanmak için belirtilen tarihten önce “Öğrenci Kayıt Taahhütnamesini doldurmuş ve kaparo ödemesini yapmış olmak gerekmektedir.

Başvuru Formu

  Daha önce herhangi bir zeka veya yetenek testi yapıldı mı?